Kulaç Kırk 8

Ortaca Bebek Yüzme Kursu

Ortaca bebek yüzme kursu eğitimlerimiz Gençlik ve Spor Bakanlığına ait Kapalı Yüzme Havuzunda Kulaç Kırk 8 Yüzme Spor Kulübü olarak devam etmektedir.

Bebek Yüzme Eğitimlerimiz 2 aydan 5 yaşa kadar olan bebek ve toddler gruplarına su güvenliği eğitimi vermektedir.

Kulaç Kırk 8 Spor Kulübü 48-01-05028 tescil numarası ile resmi bir kulüptür.

Ortaca Bebek Yüzme Kursu

Ortaca’da KULAÇ KIRK 8 Yüzme Spor Kulübü olarak bebek ve toddler gruplarımıza sonuç odaklı, esnek ve kaliteli bir eğitim sunmaktayız.

Eğitimimizin amacı;  bebeklerin doğuştan gelen reflekslerini özel tekniklerle geliştirerek su güvenliğini ve yüzmenin temelini öğretmektir. Eğitimlerde kazayla suya düşen bebeğin kendi başına sudan çıkmasını amaçlıyoruz. Yüzmenin pek çok faydasının yanında sosyalleşmede bulunmaktadır. Aynı yaş grubu bebeklere sahip ailelerin ve çocukların sosyalleşmesini sağlıyoruz. Yüzme, bebeklerin yapabileceği tek spordur. Bebeklerin, yeme-içme gaz sorunlarını gidererek daha iyi uyumalarını sağlayıp motor-kas gelişimlerini arttırıp denge, koordinasyon, akciğer gelişimini güçlendirir. Özgüvenlerini artırıp ebeveyn ile olan bağını güçlendirip psikolojik ve sosyal gelişimini destekler. Yaşıtlarına göre erken gelişmelerine fayda sağlar. Bebekler doğuştan yüzücüdür ve yüzme bebeklerin kalp ritmini düzenleyen egzersiz programıdır. Bebekler suda kendilerini özgür hisseder ve karada kullanamadıkları kaslarını su da kullanabilirler böylelikle özgüvenleri gelişir.

Eğitimlerimiz toplamda 5 hafta sürmekte, her dersimiz 30’ar dakikadan oluşmaktadır. Gruplarımız  max. 5-6 ebeveyn ve bebekten oluşmaktadır. Derslerimizde her bebek ebeveyni ile suya girip, eğitimci eşliğinde eğitimlerini tamamlamaktadır.

SERTİFİKALARIMIZ

Uluslararası Bebek Yüzme ve Havuz Güvenliği Eğitim Sertifikası

1. Kademe Yüzme Antrenörlük Belgesi

2. Kademe Yüzme Antrenörlük Belgesi

Cankurtaranlık Belgesi

ortaca bebek yüzme kursu dersi

Ortaca Bebek Yüzme Kursu İçeriğimiz

Bebeklerine yüzmeyi öğretmeleri için ebeveyne doğru teknikler öğretilir.

Su güvenliği ve su içerisinde kendilerine güvenme öğretilir.

Toddler derslerimizde çocuk şarkılarını kullanarak, çocukların yüzmeyi pozitif bir aktivite olarak görmelerini ve suda rahat etmelerini sağlıyoruz.

Derslerimizde sadece su içinde eğlence değil, yüzmenin temelini oluşturmayı hedefliyoruz.

ortaca bebek yüzme kursu dersi (2)

Derslerin içeriği:

Bebekler 1 (B1)

Bebeğin suya güven oluşturması ve sürdürebilmesi için ebeveynin bebeği doğru tutma şekillerini öğretilir. Bebekler Komut ile Refleks dışı bilinçli nefesini tutmayı öğrenirler.

Bebekler 2 (B2)

Kurun devamı olarak, ebeveynlerin bebekleri dalış esnasında bırakmayı hedefler. Farklı tutuşlar ile yüzme ve su güvenliğini pekiştirirler.

İleri Seviye Bebekler (AB)

Şarkılarla koordinasyon egzersizleri ile dalışlarda artış ve çeşitlilik eklenmektedir. Bazı iri veya yaşı büyük bebekler 1. Kurdan AB kuruna geçerek daha az dalışa ve daha fazla fiziksel aktiviteye ihtiyacı olabilir.

Toddler

1-2 kurlar birlikte eğitim alabilirler. Ebeveynlerin çocuklarına doğru teknikle öğretmelerini hedef alarak, çocuklarda yüzmenin temeli oluşturulur. Grup içindeyken, her çocuğun yaşı ve  tecrübesine dayanarak bireysel ayarlamalar gerekmektedir. Koordinasyonu desteklemek için şarkılar ve yüzme malzemeleri kullanılır.

İleri Seviye Toddler: (AT)

İki farklı seviye bulunmaktadır.

  1. Koordinasyonu iyi olan çocuklar.
  2. Dalışta yetenekli fakat koordinasyonu güçlendirilmesi gerekli olan çocuklar. Genellikle bu tarz çocuklar önceki kurların eğitimini almış olan çocuklardan oluşmaktadır. Genellikle bu tarz çocuklar Aquababies in önceki kurlarından geçmiş olanlardır.
  3. Her kur 5 hafta sürmektedir. Her dersimiz yarım saattir. 5×30 dk. Bebeklerde ve Toddler gruplarında 3 er kur vardır. Derslerimiz bir ebeveyn eşliğinde yapılmaktadır.
Scroll to Top