Kulaç Kırk 8

Ortaca Özel Yüzme Kursu

Ortaca özel yüzme kursu eğitimlerimiz Gençlik ve Spor Bakanlığına ait Kapalı Yüzme Havuzunda Kulaç Kırk 8 Yüzme Spor Kulübü olarak devam etmektedir.

Kulaç Kırk 8 Spor Kulübü 48-01-05028 tescil numarası ile resmi bir kulüptür.

7’den, 70’e her yaş grubuna özel yüzme dersi vermekteyiz.

Ortaca Özel Yüzme Kursu

  • Yüzme dersleri 10 ders paket program şeklinde yapılmaktadır. Haftada 2 ya da 3  ders, her ders bir saat sürmektedir. Özel derslerde her yeni başlayacak üyenin yüzme seviyesine göre yüzme öğrenme programları uygulanmaktadır.

  • Özel dersler her bireyin yüzme geçmişine göre planlanmaktadır. Her özel ders için gelenlerin yüzme geçmişi varsa ve/veya yoksa durum gözden geçirilerek ilk eğitim programı belirlenir.

  • Bire bir özel yüzme dersleri kişinin psikolojisi, önceden yaşadığı korkular, deneyimleri fiziksel kapasitesi, suya karşı adaptasyonu, bireysel yetenekleri ve öğrenim süresi kişiden kişiye değişmektedir.

  • Özel yüzme dersi almanız yüzme öğrenme sürenizi kısaltacaktır. Özel yüzme dersleri antrenör eşliğinde bire bir olarak 10 saat paket program halinde yapılmaktadır. Tek saatlik özel ders programımız yoktur.

Ortaca Özel Yüzme Dersi
Eğitimler Nasıl Yapılmaktadır?

Yüzme doğru nefes alma, nefes verme ve su üzerinde kalabilme çalışmalarına yer verilmektedir. Aynı zamanda serbest ve sırtüstü yüzme tekniğinin detayları anlatılarak, antrenör eşliğinde yapmanız sağlanmaktadır.

Scroll to Top